Narzędzia do tworzenia aplikacji internetowych

Posted by marekk on 06-Feb-2015 07:32

Witam,


Czy może Pan opisać jak w Progressie najlepiej tworzyć aplikacje internetowe?

Kiedyś był Webspeed, czy coś takiego i chyba Webclient?


Dziękuję,

Marek

All Replies

Posted by Kinga Janca on 06-Feb-2015 07:40

Dzien dobry Panu, wciaz dostepny jest Webspeed Workshop. Mamy rowniez najbardziej kompletna platforme developerska, niegdys nazywana OpenEdge Architect, a obecnie Progress Deveopers Studio dla OpenEdge. Platforma ta zawiera wszystkie narzedzia potrzebne do tworzenia aplikacji, wlacznie z tymi internetowymi / webowymi.

Posted by Kinga Janca on 06-Feb-2015 07:43

Piotr oczywiscie jest w stanie wiecej powiedziec os strony technicznej, natomiast ja sluze bardziej handlowymi informacjami :).

Pozdrawiam

Kinga

Posted by gkarol on 06-Feb-2015 08:47

Zawsze można w php i przez ODBC.

Posted by infokor on 06-Feb-2015 10:02

A jak rozumiesz aplikacje internetowe ?
Czy tylko przeglądarka a może wymiana danych przez Internet a aplikacja stacjonarna ?
 
My Tak piszemy oprogramowanie Tylko transmisja jest przez  INTERNET.
Program stacjonarny napisany w języku c# ( to cos jak WebClient ) ale dane czerpiemy w sposób zaszyfrowany
 
 
Pozdrawiam
Paweł Korczak

Posted by infokor on 06-Feb-2015 10:04

A jak rozumiesz aplikacje internetowe ?

Czy tylko przeglądarka, a może wymiana danych przez Internet a aplikacja stacjonarna ?

My Tak piszemy oprogramowanie Tylko transmisja jest przez  INTERNET.

Program stacjonarny napisany w języku c# ( to cos jak WebClient ) ale dane czerpiemy w sposób zaszyfrowany

z serwera https://xxx.2psystem.pl

Pozdrawiam

Paweł Korczak

-----------------------------------------------

Mobile +48 604 224 394  ,

Biuro :+48 22 673 95 66 ,+48 22 300 99 10  

fax. +48 22 673 95 67 ,+48 22 300 90 30

www.info-kor.pl

Posted by Piotr Tucholski on 06-Feb-2015 11:00

Witam. Webspeed to starszy system do tworzenia transakcyjnych aplikacji internetowych. Obecnie jego funkcjonalność zawiera się w produkcie Progress OE AppServer. Webspeed jest podzielony na narzędzia deweloperskie oraz część odpowiedzialną za runtime - czyli serwer transakcji.

WebClinet (Paweł Korczak jest tutaj ekspertem) to zupełnie inny produkt. Po stronie klienta instaluje się graficzny interfejs progressowy stworzony przy pomocy narzędzi deweloperskich, a łączność takiego cienkiego klienta z bazą danych jest przez http(s).

Ja zaproponowałbym tutaj nowocześniejsze rozwiązanie, czyli Progress Rollbase. Jest to obecnie najdynamiczniej (wg mnie) rozwijane narzędzie aplikacyjne w Progressie. Dużą zaletą jest prostota i szybkość tworzenia.

O RB polecam zobaczyć odpowiedni wątek na tym forum. Są szkolenia, o których wkrótce więcej napiszę. Pierwsze z nich jest darmowe online.

Można zapisać się na 30 dni aby wypróbować RB i przerobić to proste szkolenie.

Posted by Piotr Tucholski on 06-Feb-2015 11:28

Nadmienię jeszcze, że mamy w ofercie także szkolenie z WebSpeeda. Wszystko zależy jednak od tego co ta aplikacja miałaby robić.

Posted by marekk on 25-Feb-2015 08:25

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam na razie bliższych wytycznych. Chcę raczej zorientować się co się zmieniło/pojawiło w technologii Progress w tej kwestii.

Posted by Piotr Tucholski on 25-Feb-2015 13:37

Jak pisałem wcześniej, pojawiło się środowisko Rollbase.

Zrobiłem upload serii artykułów jakie napisałem kilka lat temu do miesięcznika Software Developer's Journal, a poświęconych właśnie technologi OpenEdge. Proszę zajrzeć do "Documents".

This thread is closed